Poznaj nas Poznaj nas

O kobietach...

Są odważne, utalentowane i znakomicie zorganizowane. Są wyśmienitymi menagerami i kapitalnie sprawdzają się na kierowniczych stanowiskach. Bo „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”, czyli o tym jak kobiety radzą sobie w męskim zawodzie leśnika i dlaczego 8 marca jest tak wyjątkowym dniem…

 

Mówią, że leśnictwo to męski zawód, że kobieta się nie nadaje w teren, bo tam  zwyczajnie sobie nie poradzi… Tymczasem stanowiska (te w terenie jak i w biurze) piastowane przez kobiety prowadzone są skrupulatnie i dokładnie. Jesteśmy staranne, obowiązkowe i zaradne oraz umiemy działać w pośpiechu. Potrafimy dać z siebie 150% i osiągnąć sukces tam, gdzie panowie często mówią „pas”. Optymistycznie podchodzimy do życia i chwytamy je każdego dnia pełnymi garściami. Dzięki pozytywnemu nastawieniu do świata lepiej znosimy długotrwały stres. Bo kryzysowe sytuacje są kuźnią naszych charakterów! Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko od nas zależy, a na nasz sukces często mają wpływ inne czynniki. Jesteśmy zmotywowane i cierpliwe, dlatego każdego dnia  „próbujemy jeszcze raz”. A kiedy spojrzymy na siebie z dystansu, to wiemy, że nie jesteśmy doskonałe, że brakuje nam fizycznej siły, żeby nosić ciężkie worki z piaskiem, ale wiemy za to, jak przenosić góry!

Dlatego w tym szczególnym Dniu Kobiet wszystkim silnym i twardym jak skała oraz tym delikatnym i kruchym niczym płatki róży kobietom życzymy wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności. Uśmiechem zdobywajcie świat i łamcie zatwardziałe serca innych swoim wewnętrznym dobrem!

 

„W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie… chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.”

Vivian Green

 

 

W hołdzie wszystkim kobietom- Leśniczka w Zielonej Sukience.


Kalendarz Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Nadleśnictwa i inne